Radionica na njemačkom jeziku ,,Ostern"

Autor: ana bjeliš, Suzana Matković, 5. 4. 2023.

U sklopu nastave Njemačkog jezika kod profesorica Ane Bjeliš i Suzane Matković, studentice Luana Skumeršić, Luna Kunecki i Laura Kršlović održale su 5. travnja 2023. radionicu s temom „Ostern”. Sudjelovali su učenici 1. f , 2. d i 4. f razreda.

Studentice su u sklopu rada austrijske knjižnice Dr. Alois Mock pripremile radionicu tijekom koje su učenicima govorile o običajima u zemljama njemačkog govornog područja, kao i o njemačkim nazivima za Pepelnicu, korizmu, Veliki četvrtak, Veliki petak... Uz to, učenici su poslušali kratke intervjue Nijemaca o načinu na koji oni provode ovaj veliki kršćanski blagdan, nakon čega su svojim riječima prepričavali razgovore i na njemačkom jeziku navodili pojmove, riječi i izraze vezane za temu radionice.
Veliko hvala studenticama, njihovoj mentorici prof. dr. sc. Aniti Pavić Pintarić, a posebno učenicima 1. f, 2. d i 4. f razreda koji su aktivno sudjelovali i na ovaj način širili svoje znanje njemačkoga jezika.