Učenici naše škole sudjelovali u mjuziklu

Autor: Administrator , 21. 4. 2023.

U četvrtak 13. travnja 2023. u Hrvatskom narodnom kazalištu održana je premijera, a u subotu 15. travnja 2023., izvedba mjuzikla West Side Story – Priča sa zapadne strane. Radi se o projektu koji je proizašao iz suradnje gradova prijatelja, Dundeeja (Škotska) i Zadra, a čiji je cilj postavljanje na scenu i produkcija mjuzikla u izvedbi zadarskih učenika. U publici su bili profesori naše škole i brojni učenici, prijatelji i podrška izvođačima. Među glumcima i plesačima našle su se i naše učenice Mona Dao, Magdalena Bušić, Lana Šešelja i Ramona Žunić. Ovim putem čestitamo našim curama, koje su uvijek angažirane i spremne sudjelovati, na odličnoj izvedbi mjuzikla!

Više o samom mjuziklu:
Priča je zapravo adaptacija Shakespearove tragedije Romeo i Julija, obučena u ruho New Yorka ‘50 – ih godina 20. stoljeća.
Redatelj i koreograf Kenny Christie i glazbena producentica i urednica Carmelina Waghorn sa suradnicima, Elinor Burns (suradnica redatelja i koreografa) i Fraserom McGlynnom (glazbeni voditelj) u suradnji sa zadarskom ekipom, pomoćnicom koreografa Patricijom Gospić (Zadarski plesni ansambl) i pomoćnikom redatelja Domagojem Lindingerom (Drama plus) te producenticom Dinom Bušić (Grad Zadar), nakon osam dana intenzivnih, cjelodnevnih pokusa s više od 50 mladih sudionika u dobi od 14 do 24 godine, na daske kazališta postavili su prvi zadarski mjuzikl!
Izvor za dio teksta i za fotografije: ezadar, zadarski.hr, 057.info