Povodom Festivala znanosti studenti Odjela za germanistiku posjetili su našu školu

Autor: Administrator , 25. 4. 2023.

Festival znanosti održava se ove godine od 24. do 29. travnja s temom Priroda i društvo. U sklopu festivala studenti Odjela za germanistiku Sveučilišta u Zadru posjetili su našu školu i održali 24. i 25. travnja 2023. dvije radionice koje su pripremili pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Anite Pavić Pintarić.

Studentica Luna Kunecki vodila je u 2. e razredu radionicu pod nazivom „Jezični okoliš grada Zadra” koju su pripremile studentice Mia Mandić i Matea Šoch Rudić. Katarina Petranović i Lana Ciberlin održale su u 1. c razredu radionicu „Nationalparks in Kroatien” (leksikologija, semantika i vokabular).
Studentice su učenike u sklopu radionice uputile u terminologiju vezanu uz jezični okoliš kao i leksikologiju primijenjenu na tekstovima o nacionalnim parkovima. Radionice su održane u sklopu nastave njemačkog jezika kod profesorica Ane Bjeliš i Suzane Matković.